هشدار مرکز سنجش پزشکی به داوطلبان آزمون‌های وزارت بهداشتایران پورتال:مرکز سنجش آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای به شرکت کنندگان آزمون‌های وزارت بهداشت در خصوص ادعاهای کذب برخی افراد سودجو در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش ایران پورتال به نقل از ایسنا، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام کرد: به اطلاع داوطلبان آزمون‌های مرکز سنجش پزشکی، به‌خصوص شرکت کنندگان در چهل و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی می‌رساند، متأسفانه افرادی سودجو، گروه‌هایی در فضای مجازی تشکیل داده و ادعای مشاوره و راهنمایی دارند، برخی از این گروه‌ها ادعاهای کذب مانند ارائه کارنامه تقلبی، ادعای تقلب در آزمون و یا ادعای راهنمای انتخاب رشته می‌نمایند و اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کنند، یا ادعا دارند از اطلاعاتی خارج از قوانین منتشر شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی آگاهی دارند و یا اینکه در مورد کارشناسی ارشد کلید جعلی ارائه می‌دهند، یا در آزمون علوم آزمایشگاهی تکمیلی اعلام نموده‌اند که طراحان سئوال خود شرکت کننده در آزمون هستند.

در این اطلاعیه آمده است، مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن رد کلیه این موارد به اطلاع داوطلبان می‌رساند، این اخبار صحت ندارد و هرگونه اطلاع رسانی در خصوص قوانین صرفاً از طریق سایت www.sanjeshp.ir انجام می‌شود و لازم است داوطلبان در صورت داشتن هر گونه سؤال از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در قسمت ارسال درخواست و تماس با ما مطرح و پاسخ خود را دریافت کنند. س

همچنین بر اساس این اطلاعیه از داوطلبان خواسته شده است در گروه‌های که در فضای مجازی وجود دارد و نمی‌شناسند عضو نشوند و کارنامه و کدرهگیری خود را به هیچ وجه در اختیار افراد و گروه‌ها قرار ندهند.

لازم به ذکر است، همانطور که قبلا اعلام شده است در آزمون پذیرش دستیار تخصصی، پس از اعلام اسامی قبول شدگان در دو رشته روانپزشکی و زنان و زایمان مصاحبه انجام خواهد شد و چنانچه داوطلبان در مصاحبه پذیرفته نشوند، رشته محل‌های بعدی آنان لحاظ خواهد شد؛ بنابراین هیچگونه ویرایش مجدد برای انتخاب رشته محل، بعد از مصاحبه انجام نخواهد شد.

در رابطه با حضور طراحان سئوال در آزمون نیز به اطلاع می‌رساند بطور کلی قبل از دعوت از اساتید برای طراحی سئوال اطلاعات آن ها بررسی می شود نه تنها طراحان سئوال بلکه اقوام درجه یک آنها نیز حق شرکت در آزمون آن سال را ندارند.

همچنین کلیدهای آزمون‌های برگزار شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی تنها از طریق سایت www.sanjeshp.ir منتشر می‌شود و کلیدهای منتشر شده در سایر سایت‌ها و شبکه های اجتماعی مورد تایید این مرکز نیست.